Aldesa

HAKKINDA

Aldesa Otogaz Sistemleri 1978 yılında LPG’nin çevreyi daha az kirletmesi, daha ucuz bir yakıt olması ve performans olarak benzine en iyi alternatif olduğu düşüncesiyle Türkiye’de ilk yerli LPG dönüşüm sistemini üretmiştir. Fakat ülkemizde yaşanan ekonomik sorunlar ve gaz sıkıntısı nedeniyle seri üretime ancak 1996 yılında başlamıştır.

1998 yılında üretim için gerekli olan tüm onay belgelerini Belçika ve Türkiye’den tamamlayarak üretimine devam etmiştir. 2003 yılında ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi belgesini alarak kalitesini standart hale getirip tescillemiştir.

2005 yılında tüm dünyada kullanılmaya başlanan ECE R67-01 belgelerini Macaristan’dan ilk başvuruda alarak Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirip üzerinde 6 adet emniyet valfi bulunan LPG dönüşüm sistemini üretmeye başlamıştır.

28 yıllık tecrübesi, Türkiye’nin dört yanına dağılmış 200’ü aşkın bayi ağı ile % 100 yerli firma olarak üretimine devam etmektedir.

 ALDESA SIRALI ENJEKSİYON SİSTEMİ RSI+

RSI Sıralı Enjeksiyon Sistemi, çok nokta enjeksiyon sistemine sahip benzin motorlu araçlar için, hiç bir uyum ihtiyacı olmadan verimli ve kolay kurulabilir gelişmiş bir LPG dönüşüm sistemidir. Sistemde bulunan ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) aracın orjinal sistemine otomatik olarak adapte olur ve her araca uyarlanabilir.
RSI+, özel sistemi sayesinde, aracın orjinal fabrika ayarlarına kusursuzca uyum sağlar. Sistemde varolan kesici ve aşırı voltaj özellikleri en üst düzeyde güç çıkışı ve asgari yakıt tüketimi sağlamaktadır.
RSI+, gelişmiş programlama fonksiyonu sayesinde mükemmel yanma verimi elde etmek için bütün bilgilere ulaşabilmekte ve böylece kurulum ve sistem ayarı basitleşmektedir.
Sistem kurulduktan sonra LPG buharlaştırıcısı üzerinde sadece rölanti ayarlaması yapmak yeterli olacaktır.( Gerek görülmesi halinde).
Bu sayede, sistem tüm araçlarda kullanılabilir ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilir.
SIRALI ENJEKSİYON SİSTEMİ (RSI+)’nin gaz enjektörleri, orijinal benzin enjektörleri ile aynı prensiple çalışmaktadır. Eski enjeksiyonlu dönüşüm sistemlerinden farklı olarak, bu sistemde emme manifoldunda gaz birikmemekte ve olası bir patlama ile emme manifolduna zarar verme riski ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde, azami verimlilik ve minimum yakıt tüketimi sağlayan bir çalışma ortaya çıkar.