Landi Renzo

LANDI RENZO  

LANDIRENZO multipoint sıralı enjeksiyon sistemi yeni nesil LPG dönüşüm sistemini gösterir.
Bu sistem ,LPG ECU tarafından benzin enjeksiyon zamanlama edinimi konusunda araç lpg de iken LPG enjektörlerine uygulanan lpg enjeksiyon zamanlamasını hesaplamak için kullanılır.
Motor yönetimi, bu nedenle, ağırlıklı olarak LPG kontrol ünitesini LPG enjektörlerine uygun bir kontrol için benzin hareketlerini çeviren benzin ECU sunda bırakmaktadır.
LPG ECU su, benzin sistemi ile uyumu sağlayabilmek için gaz enjektörlerini benzin enjektörleri ile aynı dizi de  çevirir.
LPG Ecu yazılım stratejileri lpg için en uygun enjektör zamanlamasını optimize ederek benzin enjeksiyon zamanlamasını lpg enjektör zamanlamasına dönüştürüyor.
LANDIRENZO OMEGAS PLUS sistemleri uygulama şartlarına göre farklı türde enjektörler kullanabiliyor. Landi Renzo , Bosch marka enjektör kullanmaktadır ve yazılım programında arıza tespit bölümü yer almaktadır.

Enjektör Raili
Rail içerisinde bulunan lpg yakıtı enjektörler tarafından manifolda enjekte edilmektedir. LPG ECU ‘su tarafından lpg enjektörlerine gönderilir. Rail en uygun lpg oranını enjektörler 2,3 ve 4’e yüklemeyi sağlar. LPG basınç ve LPG sıcaklığı enjektör rail de ölçülür. Maksimum çalışma basıncı 250 kPa dır.

Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU)
Motorun bütün çalışma koşullarında optimal değerlerini kararlaştırmak için yazılım stratejisine uygun  RPM, LPG basıncı, LPG sıcaklığı ve motor soğutucu sıcaklık sinyallerini kullanır. 4, 6 veya 8 silindirli motorlar için üç ayrı versiyonu mevcuttur.     

Gösterge (komitatör)
LPG / benzin geçişini yapar ve mevcut yakıt kontrolünü sağlar. Kullanılan iki kullanarak liderliğindeki ışıklı. Monitör Anahtar içinde aynı zamanda bir akustik sinyal (düdüğü)bulunmaktadır. Bu düdük araç lpg de iken, LPG basıncı düşük düzeye ulaştığında veya LPG sisteminde bir arıza tespit olduğunda size uyarı vererek aracı benzine çevirir.

Gaz Filtresi
Bu filtre regülatör ile enjektör raili aransa takılmaktadır ve hem tanktan hem gazdan gelen pislikleri süzmekte kullanılmaktadır. Her 10.000 kmde bir değişimi önerilmektedir.

Regülatör-vaporiser
Yüksek basınçta gelen LPG’ nin atmosferik basınca dönüşmesini sağlar. Sıvı halindeki LPG’yi, motor suyunun sıcaklığından faydalanarak gaz haline dönüştürür.