Brc

BRC‘ nin resmi distribütörüdür. Her konuda olduğu gibi Otogaz dönüşüm sektöründe de korsanlar türemiştir. Diğer ülkelerden kit ithal edip, garanti belgesini uyduran bu korsanlar kitlerin pazarlamasını ve montajını yapmaktadırlar.
Garanti kapsamında tamir-bakım yapılması veya garanti kapsamında ürün değişimlerinde sorun ve mağduriyet yaşanmaktadır. Firmamızda yapılan tüm BRC dönüşüm kitlerinin montajında  orijinal garanti belgesi verilmektedir.

 

SEQUENT (SIRALI) GAZ FAZI ENJEKSİYON SİSTEMİ

Sequent (Sıralı) Gaz Fazı Enjeksiyon sistemleriyle araçlarda LPG kullanımı bir evrim geçirmiş olup, SEQUENT 24  teknolojik olarak bu evrimde gelinen en son noktayı temsil etmektedir.

SEQUENT sistemlerini klasik dönüşüm sistemlerinden ayıran en önemli parçaları; Benzinli araçlarda kullanılan ECU benzeri bir kontrol ünitesi, LPG buharlaştırıcı/Regülatör, Gaz Enjektörleri, Enjektörlerin sıralandığı bir kollektör ve özel kablo gruplarıdır.

Gaz Elektronik Kontrol ünitesi (ECU), her  enjektörün püskürtme zamanını her bir silindir için büyük bir hassasiyetle tek tek hesaplamakta ve ihtiyaç duyulan gaz miktarının diğer enjektörlerden bağımsız olarak emme sübapının açık olduğu bir sırada silindirlere püskürtülmesini sağlamaktadır.

Günümüzde modern diesel araçlarda da kullanılan ve COMMON RAIL olarak adlandırılan, üzerinde enjektörlerin sıralandığı kollektörün beslenmesi Buharlaştırıcı/ Regülatör tarafından yapılmaktadır.

Eski nesil sistemlerde kullanılan ve motorun hava girişinde engel teşkil eden mikser SEQUENT sistemlerde olmadığından aşağıdaki avantajlar elde edilmektedir:

1-      Benzinle çalışırken mikserin neden olduğu performans kaybı yaşanmamaktadır.

2-      Gazda, benzin enjeksiyon sistemindeki gibi performans sağlanmaktadır.

3-      Motorun hava girişindeki mikser montajının yarattığı olumsuzluklar olmamaktadır.

4-      Gaz enjektörleri her silindir için emme sübaplarının yakınına monte edildiğinden ve püskürtme emme valfinin açık olduğu bir sırada hassasiyetle gerçekleştirildiğinden multipoint enjeksiyon sistemlerinde görülen PATLATMA “back fire” riski hiçbir zaman oluşmamaktadır.

Yukarıdaki avantajlara ilave olarak;

1-      Benzin enjektörlerinin uyutulması için ilave emülatörlere ihtiyaç duyulmamakta, bu göre SEQUENT ECU’ su tarafından yerine getirilmektedir.

2-      Benzin ECU’ sunda hiçbir zaman  hata kodları oluşmamaktadır.

3-     Eski nesil dönüşüm sistemlerinde OBD’ li araçlara takılan “MEMORY” cihazına ihtiyaç duyulmamaktadır.

4-      Benzin ECU’ sunun fonksiyonları araç gazla çalışırken aynen devam etmekte ve araçla ilgili tüm sensörler devrede kalmaktadır.

5-      Dönüşümde hiçbir ilave ayar cihazına gerek duyulmamaktadır.